Svetainės medis
Versija neįgaliesiems

Naujienos

Gyventojų dėmesiui,

 

             UAB „Pakruojo komunalininkas“ informuoja gyventojus, kad nuo 2019 metų rugpjūčio 1 dienos prie atliekų surinkimo konteinerių palikti prikrauti atliekų maišai nebus išvežami. Atliekos bus išvežamos tik iš žymėtų atliekų surinkimui skirtų konteinerių.

            Nežymėtus turimus papildomai  konteinerius prašome skubiai grąžinti UAB „Pakruojo komunalininkas“ arba kreiptis dėl konteinerių sužymėjimo.

 

 

SKIA NARIŲ VIZITAS ZERO WASTE MIESTE – LIUBLIANOJE

 

Vasario 25-27 dienomis Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) nariai su darbiniu vizitu lankėsi Slovėnijos sostinėje  Liublianoje. Tai  pirmoji Europos valstybių sostinė, kurioje nuo 2016 metų  gyvendinama „Nulinių atliekų“ (Zero Waste) programa.

 

Šią programą kartu su savivaldybe praktiškai  įgyvendina savivaldybė komunalinė įmonė SNAGA. Tai didžiausia savivaldybės komunalinė įmonė Slovėnijoje, kuri tvarko beveik 400 000 gyventojų 11 aplinkinių savivaldybių atliekas. SNAGA yra pasiekusi puikių  rezultatų – Liublianoje yra didžiausia atskirai surinktų atliekų dalis tarp Europos Sąjungos sostinių, kuri siekia apie 70 proc. Darbinio vizito metu SNAGA atstovai supažindino su komunalinių atliekų tvarkymo sistema, biologiškai skaidžių atliekų atskiro surinkimo sistema, iššūkiais ir ateities planais. Įmonė ypatingą dėmesį skiria įvairioms viešinimo, informacijos sklaidos apie atliekų rūšiavimą kompanijoms.

 

TRUMPAI APIE ZERO WASTE

Įsipareigojimas tapti miestu be atliekų – tai rimtas žingsnis, kuriuo siekiama nuolatinio atliekų kiekio mažinimo, atskiro atliekų surinkimo gerinimo bei visuomenės švietimo stiprinimo. Europos Sąjungai pereinant prie žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimo, šios idėjos taps prioritetiniu tikslu, kurį anksčiau ar vėliau turėsime priimti ir patys.

Savivaldybės, žengiančios “ „Nulinių atliekų ” keliu,  gauna ekonominę naudą: 

Šis judėjimas neša ir socialinę naudą:

 

O viena iš svarbiausių – aplinkosauginė nauda, nes „Nulinių atliekų ” iniciatyva leidžia sumažinti šiltnamio efektą sukeliančias emisijas iš sąvartynų.

SNAGAi priklauso ir atliekų mechaninio biologinio apdorojimo centras RCERO, į kurį pristatomos visos atskirai surinktos atliekos.  Vizito metu aplankytas ir šis centras, kuriame buvo diskutuojama apie atskiro atliekų surinkimo efektyvumą, pakuočių atliekų problemas. SNAGA atstovai supažindino ir su biologiškai skaidžių – maisto ir virtuvės atliekų perdirbimo į kompostą sistema. SNAGA atstovas pristatė Liublianoje veikiančią požeminę konteinerinę atliekų surinkimo sistemą.

Vizito metu aplankytas ir SNAGA pakartotinio naudojimo centras, kuris prisideda prie atliekų prevencijos ir pakartotinio naudojimo koncepcijos. Ši centro idėja skatina žmones ne išmesti senus ir panaudotus daiktus, bet atliekant nedidelius remonto darbus parduoti už  nedidelę kainą.

SNAGA, kaip savivaldybės komunalinė įmone prižiūri viešąsias ir žaliąsias erdves, vykdo miesto ir gatvių valymo veiklą.

 

Darbinės kelionės metu su užsienio kolegomis buvo diskutuota atliekų tvarkymo klausimais, su kokiomis problemos susiduria Lietuvos ir Slovėnijos komunalininkai. Trumpo ir intensyvaus vizito metu pamatyti realūs sisteminiai atliekų tvarkymo pavyzdžiai ne tik praplėtė darbines žinias, bet ir parodė „Nulinių atliekų“ programos įgyvendinimo rezultatus.

Nuotraukas iš kelionės galima peržiūrėti čia:

https://drive.google.com/drive/folders/19sSFsnEZYmanJ2m5BGwaPrZxXfsWyzww